Gryzak dla koni – Colorful

🌱Naturalna zabawka do powieszenia w boksie. Zwalcza nudę i równocześnie smakuje koniom. Kora pieńka dostarcza zdrowe składniki odżywcze. W skrócie - Pyszne i zdrowe😋

Naturalna zabawka
Polecany dla koni nerwowych
Działanie przeciwzapalne
Zabija nudę w boksie
Zabawka, która na długo zapewni zajęcie dla twojego konia

Naturalna zabawka dla koni 🌳

❗️Nuda u koni powoduje, że wymyślają sobie różne zajęcia takie jak kopanie w drzwi, chodzenie w kółko czy tkanie. Każde takie zachowanie może prowadzić w przyszłości do problemów zdrowotnych. Ważne, aby właściciel był świadomy ile czasu jego koń spędza w boksie oraz żeby znał kreatywne sposoby na zajęcie mu czasu.

Pieniek stanowi świetne zajęcie dla koni nerwowych i tych mających tendencję do nabywania narowów. Szczególnie polecany dla koni spędzających dużo czasu w boksie. Stanowi bezpieczne zajęcie przez długi czas.

Twój koń będzie świetnie się bawił powoli obgryzając korę z kijka. Wieszając go na kracie między boksami zajęcie mają obydwa konie.

🪵Do wyboru pieniek z wierzby lub brzozowy

-Kora brzozy ma działanie wspomagające pracę nerek oraz detoksykację organizmu. Pozwala na efektywne oczyszczenie z toksyn oraz wspiera właściwą homeostazę, czyli dba o prawidłowy poziom płynów w organizmie -Kora wierzby posiada duże ilości kwasu salicylowego, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, a także przeciwreumatyczne. Pieniek należy wymienić, gdy koń obgryzie całą korę lub po prostu straci zainteresowanie (niektóre konie lubią też przez chwilę obgryzać samo drewno).

🌸Dlaczego pieniek z kwiatową posypką?

Dzięki posypce z suszonych płatków nagietka, chabru, rumianku i liści lipy pieniek ma działanie przeciwzapalne. Oprócz tego ma właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. A konie po prostu ją uwielbiają.

🏅Dlaczego warto wybrać nasze pieńki?

Jakość jest u nas priorytetem i na każdym etapie produkcji przywiązujemy ogromną wagę do najmniejszych szczegółów. Odpowiednio wyselekcjonowane gałęzie są na początku dzielone na kawałki posiadające nieuszkodzoną korę, następnie starannie suszone i szlifowane. Dlatego też nasze pieńki są w pełni bezpieczną zabawką. Ostre krawędzie są wyszlifowane, a sznurek dołączony w zestawie jest wyprodukowany z grubej ekologicznej juty. Wymiary poszczególnych pieńków mogą się między sobą nieznacznie różnić, ale każdy mieści się w wymiarach 6-10 cm średnicy i 30 cm długości.
Powiesić w boksie i zapewnić stały dostęp do wody.
drewno brzozowe, woda, izomalt, kwiaty chabra, nagietka i rumianku suszone, liść lipy suszony

włókno surowe
96,67% na 100 g

400kg 500kg 600kg na 100kg masy ciała
Zalecane jest podawanie maksymalnie jedną zabawkę jednocześnie

Opinie

0 opinii

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Gryzak dla koni – Colorful”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *