/

Souvenirs M

Souvenirs M
Kasztan jest koniem w treningu ujeżdżeniowym, regularnie urozmaicanym innymi aktywnościami, dzięki czemu cieszy się pracą. Jest dużym pełnym energii wrażliwym koniem, który jedzenie i kumpli ceni ponad wszystko.
Płeć: wałach
Wiek: 9 lat
Dyscyplina: ujeżdżenie
Właściciel: SAE OiZ Sp. z o.o./Sp. j.
Rasa: Hanowerska
Wzrost: 182 cm
Waga: 700 kg
"Otwarty umysł oraz wychodzenie poza utarte schematy stanowią klucz do sukcesu."

Wybierz wagę swojego konia a dawkowanie samo się przeliczy

400 kg500 kg600 kg
ŚniadanieCare - 0,6 kg + Turbo Pony 0,4 kg
ObiadCare - 0,6 kg + Turbo Pony 0,4 kg
PodwieczorekFlower/Fruity mash 250g + Light Breath 200 g + 2 garści grass cubes ( 8 kostek )
KolacjaCare - 0,6 kg + Turbo Pony 0,4 kg

Miesięczne zapotrzebowanie

Ilość worków jaka jest zamawiana dla Souvenirs M

Care musli
3311
16 kg
x4
Turbo Pony musli
2945
16 kg
x3
Flower Mash
2936
8 kg
x1
Fruity Mash
2937
8 kg
x1
Zioła dla koni Light Breath
3150
8 kg
x1
Souvenirs M to koń o nieskończonych pokładach energii. Z tego powodu kluczem w jego diecie jest dobieranie pasz tak, by nie dostarczały mu jej dodatkowo - inaczej staje się zbyt gorący i spala się w głowie. W jego diecie ważne jest również karmienie paszami pozwalającymi mu utrzymać odpowiednią muskulaturę jednocześnie nie dającymi mu zastrzyku dodatkowej energii - wtedy czuje się najlepiej na ciele i na umyśle. W życiu rudego bardzo ważnym dla niego elementem jest potreningowa zupa w formie meszyku, której podanie jest codziennym rytuałem. Jako alergik potrzebuje też swojej codziennej porcji ziół, które utrzymują jego drogi oddechowe czyste i trzymają kaszel z daleka - dzięki temu nie wymaga podawania leków czy sztucznych suplementów. Jest koniem niesamowicie inteligentnym o mocnym charakterze, gdy ma się go po swojej stronie bycie na jego grzbiecie otwiera zupełnie nowe możliwości oraz daje poczucie, że można wszystko. Kocha wyzwania, skoki, pracę bez ogłowia oraz wyprawy do lasu podczas których może pędzić galopem przed siebie.

Zuza jest w trakcie wdrażania diety opracowanej przez naszą dietetyk Anię, która pokrywa podstawowe zapotrzebowanie jej Kasztanka oraz jest ułożona uwzględniając jego problemy alergiczne. Jego dieta opiera się na dwóch paszach podstawowych:

Care, grająca pierwsze skrzypce, to pasza dla koni wrzodowych która bazuje na komponentach wysoko włóknistych, czyli trawie Ryegrass i suszu z lucerny, wpływając pozytywnie na mikroflorę jelit i zapewniając optymalną ilość wolno uwalnianej energii, dzięki czemu nie powoduje nadpobudliwości. To bardzo ułatwia pracę z wrażliwym koniem jakim jest Kasztan, dodatkowo dbając o jego układ pokarmowy.

* Warto wspomnieć, że stworzona przez Nas pasza Care zawiera jedynie ok. 8% skrobi i cukru łącznie, a 1 kg paszy jest źródłem 7,7 MJ energii.

Turbo Pony (aż 14,5% białka) uzupełnia dietę o niezbędne dla Kasztana białko, którego potrzebuje do utrzymania odpowiedniej wagi oraz rozbudowy mięśni podczas treningu. Pasza ta również zawiera stosunkowo niski poziom energii wynoszący 8,5 MJ.

W diecie podopiecznego Grassland nie mogło także zabraknąć meszu, który ma codziennie przygotowywany na podwieczorek jako czwarty posiłek. W celu urozmaicenia naprzemiennie dostaje Flower Mash oraz Fruity Mash.

Z racji, że Kasztanek jest alergikiem i pokasłuje, codziennie otrzymuje ziołowy dodatek na oddychanie Light Breath (wraz z paszą podstawową lub meszem). Dzięki niemu czuję się dużo lepiej!

*Co więcej zawarta w produkcie autorska kompozycja ziół dodatkowo wspiera odporność zapobiegając potencjalnym infekcjom.

Taka dieta pozwala Kasztanowi utrzymać odpowiednią formę, a jeśli zabraknie mu energii Zuza pokryje ją przez dodatek Oleju Lnianego.
Souvenirs M
Zamów dietę Souvenirs M dla swojego konia
Care musli

89,00 149,00  (z VAT)

3311
Turbo Pony musli

75,00 139,00  (z VAT)

2945
Flower Mash

89,00 159,00  (z VAT)

2936
Fruity Mash

79,00 149,00  (z VAT)

2937
Zioła dla koni Light Breath

169,00  (z VAT)

3150