Olej dla koni Lniany

Olej lniany, dzięki swoim właściwościom odżywczym pomaga szybko odzyskać energię po intensywnym wysiłku. Posiada działanie przeciwzapalne, dlatego sprawdzi się przy wspomaganiu leczenia aparatu ruchu, układu pokarmowego oraz dróg oddechowych. Jego regularne podawanie poprawia kondycję sierści i rogu kopytowego ✨

 

Dla wszystkich typów koni i kuców
Pomaga szybko odzyskać energię, po intensywnym wysiłku
Zawiera dużo kwasów omega-3, -6 i -9 oraz cenne witaminy A, E i D
Dodatek do paszy podstawowej lub owsa
Odżywczy dodatek do posiłku dla wszystkich typów koni i kuców.

Olej Lniany jest od dawna stosowany w żywieniu koni ze względu na korzystne działanie zawartych w nim substancji biologicznie czynnych. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do paszy podstawowej lub owsa stanowiąc urozmaicenie dawki pokarmowej.

Zastąpienie zbóż olejem lnianym jest alternatywą dla zwiększenia gęstości energetycznej diety przy jednoczesnej redukcji ilości skrobi. Stanowi źródło wolno uwalnianej energii i jest szczególnie zalecany dla koni dotkniętych chorobą wrzodową żołądka oraz o małej wydolności organizmu.

Olej lniany jest bogaty w kwasy omega-3, -6 i -9 oraz cenne witaminy A, E i D, a jego regularne podawanie poprawia kondycję sierści i rogu kopytowego. Dodatkowo zwiększa strawność suchej masy w diecie, a dzięki swoim właściwościom odżywczym pomaga szybko odzyskać energię po intensywnym treningu.

Przewaga oleju lnianego nad innymi olejami roślinnymi wynika z wysokiej zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (PUFA), zwłaszcza kwasu alfa-linolenowego (ALA), którego jest najbogatszym źródłem roślinnym. Ponadto olej lniany charakteryzuje się bardzo korzystnym stosunkiem kwasów omega-6 do omega-3, nieprzekraczającym 2:1. Wzbogacanie diety w kwasy omega-3 może pomóc w zahamowaniu reakcji zapalnych i alergicznych, poprawie profilu lipidowego krwi i zwiększeniu wrażliwości tkanek na insulinę. Oprócz dużej zawartości ALA, olej lniany zawiera inne związki prozdrowotne, takie jak fitosterole o działaniu przeciwmiażdżycowym, czy karotenoidy i kwasy fenolowe o działaniu przeciwutleniającym.

Skład

Olej lniany

Skład analityczny

Sposób podania

Do stosowania jako dodatek do paszy podstawowej lub owsa.

Wyjątkowe właściwości

Źródło wolnouwalnianej energii
Wysokoenergetyczny
Zwiększa strawność suchej masy w diecie
Bogaty w witaminy
Działanie przeciwzapalne
Działanie prozdrowotne
Brak przeciwwskazań do stosowania u klaczy źrebnych i w laktacji

Skład

Olej lniany

Dawkowanie

400kg 500kg 600kg na 100kg masy ciała
Niepracujące/Lekka praca 40 ml 50 ml 60 ml 10 ml
Średnia praca 60 ml 75 ml 120 ml 15 ml
Ciężka praca 80 ml 100 ml 120 ml 20 ml
Bardzo ciężka praca 100 ml 125 ml 150 ml 25 ml

Skład analityczny

Podobne produkty

85,00 145,00  (z VAT)
79,00 139,00  (z VAT)

Opinie

(0 opinii)
(0 / 5)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olej dla koni Lniany”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *