Grassland Everyday Care

Granulat witaminowy dla wszystkich typów koni i kuców dostarczający wszystkie niezbędne witamin i minerały.

Zawiera dużą ilość niezbędnych witamin i minerałów
Dla wszystkich typów koni i kuców
Duża zawartość roślinnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3
Wzbogacony o dużą dawkę biotyny
Codziennie stosowanie granulatu zaspokaja potrzeby witaminowo-mineralne. Zalecany szczególnie koniom bez dostępu do pastwisk, których dieta oparta jest głównie na sianie i owsie.

🌱🌱🌱

Granulat witaminowy Everyday Care dostarcza odpowiednią ilość wysokiej jakości witamin i minerałów dla wszystkich typów koni i kuców bez stwierdzonych niedoborów. Codzienne stosowanie granulatu umożliwia optymalne wchłanianie składników odżywczych. Zalecany szczególnie koniom nie mającym dostępu do pastwisk oraz, których dieta oparta jest głównie na sianie i owsie.

🌱🌱🌱

Suplement korzystnie wpływa na układ odpornościowy, prawidłowy wzrost, rozwój i metabolizm organizmu. Wysoka zawartość siemienia lnianego w granulacie pozwala na dostarczenie dużej zawartości roślinnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które umożliwiają prawidłową syntezę białek mięśni. Dodatek drożdży wpływa pozytywnie na florę bakteryjną w układzie pokarmowym koni zapewniając prawidłowe trawienie, a mykoabsorbent powoduje neutralizację pleśni i grzybów. 

🌱🌱🌱

Wysoka dawka biotyny wpływa pozytywnie na róg kopytowy i wspomaga jego prawidłowy wzrost. Dodatkowo poprawia jakość sierści i jest wsparciem w okresie jej wymiany. Dzięki wysokiej zawartości witaminy B12 i magnezu suplement poprawia zdolność koncentracji, zmniejsza podatność na stres oraz przyczynia się do poprawy wydolności, by sprostać potrzebom koni w ciężkiej pracy. Zawartość witaminy E i selenu wpływa korzystnie na mięśnie i przyspiesza ich regenerację po wysiłku.

🌱🌱🌱

Mikroelementy zawarte w granulacie występują w postaci organicznej (chelat żelaza, chelat cynku, chelat manganu, chelat miedzi, selenometionina) co sprawia, że są lepiej przyswajalne i w razie nadmiaru bezpiecznie usuwane z organizmu. Dodatek elektrolitów (chlorku sodu) wspomaga utrzymać prawidłowe nawodnienie organizmu konia w okresie wzmożonego zapotrzebowania na minerały podczas intensywnego wysiłku. 

🌱🌱🌱

Granula ma przystępną formę delikatnego pelletu bez dodatku substancji wiążących o atrakcyjnym dla koni smaku, dzięki czemu jest bardzo chętnie zjadana. Dodatek buraka szczególnie przydatny podczas okresu jesienno-zimowego wzmacnia układ krwionośny, pomaga zapobiegać anemii oraz nadaje granuli przepiękny kolor. Można ją podawać wraz z paszą treściwą lub samodzielnie jako smakołyk.

Zawiera niezbędne witaminy i minerały
Dla wszystkich typów koni i kuców
Duża zawartość roślinnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3
Wzbogacony o dużą dawkę biotyny
Do stosowania jako dodatek do owsa lub paszy treściwej
pszenica, siemię lniane, kreda pastewna, jęczmień, burak suszony, fosforan 1-wapniowy, otręby pszenne, chlorek sodu ,premie witaminowo-mineralny, tlenek magnezu, Mycosorb A+, drożdże seenowe

Białko surowe
10,6 %
Włókno surowe
4,1 %
Tłuszcz surowy
6,5 %
Popiół surowy
24,3 %
Wapń
5,9 %
Fosfor
1,5 %
Sód
1,2 %
Magnez
1 %
Wit. A
146 667 mg
Wit.
D3 14 667 mg
Wit. E
406 mg
Wit. C
200 mg
Wit. B1
102 mg
Wit B2
147 mg
Wit. B6
95 mg
Wit. B12
1 000 mcg
Biotyna
7 600 mcg
Żelazo
667 mg
Cynk
800 mg
Mangan
60 mg
Miedź
133 mg
Jod
4,4 mg
Selen
9 mg

400kg 500kg 600kg na 100kg masy ciała
Konie wierzchowe 120 g 150g 180 g 30 g
Konie hodowlane 140 g 175 g 200 g 35 g

Opinie

0 opinii